.:: Cestopis a fotografie z Trinidad & Tobago - Karibik ::.
Úvod | Informace | Obsah | Náš příběh... | Fotogalerie | Mapa | Náklady | Kontakty

 

24.březen 2006

Dnes opět vstáváme po 7h. a po snídani jdeme na půl devátou na zastávku autobusu. Máme ještě lístky na autobus, které nám zůstaly a chceme je využít na dnešní cestu ke Canoe Bay. Autobus dorazí v 8:40h. a za minimální jízdné 4TT$ se necháme vysadit u odbočky na Canoe Bay. Z hlavní jdeme asi 15min. než dorazíme k Resortu, kde po nás chtějí 30TT$ za vstup na pláž. Chceme se nejprve na pláž podívat a pak že zaplatíme, ale nechtějí nás tam pustit. Zaplatíme strategicky za jednoho, který okoukne situaci. Nakonec se rozhodneme zůstat s tím, že se odpoledne přesuneme na Buccoo Bay. Je tu velmi malá pláž s trávou na břehu, několika málo slunečníky k pronajmutí. Voda je u břehu docela mělká… Z pláže je možné sledovat letadla, jak vzlétávají z letiště na Crown Pointu. Shodneme se, že jinde na Tobagu jsou pláže lepší, ale přesto koupáním, pozorováním rybek a ptáků, focením, opalováním a povídáním zde strávíme skoro celý den až do 16:45h. Na hlavní jsme v 17:05h. a 10min. čekáme než se někdo slituje a sveze nás do města (6TT$). Dáme si věci na pokoj a dojdeme si na hlavní koupit k jednomu stánku 2 porce kuřete s rýží, nudlemi a salátem (48TT$), které si odneseme na pokoj, abychom zlikvidovali případné breberky bakterie v mikrovlnce. Následně si dojdeme pro 5l vody a zmrzlinu (17,5TT$) ke krámku u Jimmy´s Holiday Resortu a pak se projdeme po okolí. Po návratu popíjíme rum s colou, lehce balíme, vyžehlíme si věci na cestu půjčenou žehličkou a po 23h. již uleháme..

Slunečník na Canoe Bay
Slunečník na Canoe Bay
Canoe Bay
Canoe Bay
Turista procházející po pláži Canoe Bay
Turista procházející po pláži Canoe Bay
Pláž na Canoe Bay
Pláž na Canoe Bay
Canoe Bay
Canoe Bay
Posaďte se prosím...
Posaďte se prosím...
Letadlo Tobago Express při odletu z Tobaga
Letadlo Tobago Express při odletu z Tobaga
Zelená potvůrka pod naším slunečníkem
Zelená potvůrka pod naším slunečníkem
25-26.březen 2006

Vstáváme výjimečně okolo 8h. a po snídani si zabalíme všechny věci do batohů, které si po dohodě s majitelkou hotýlku necháváme v jídelně. Následně vyrážíme za posledním koupáním na Pigeon Point. Zkoušíme zda náhodou neplatí nějaký z dřívějších pásků, ale opět mají jiný a tak jim zaplatíme 36TT$ za vstup. Zabíráme si naše místečko pod stromem hezky se stínem. Koupáním, opalováním, focením, pozorováním ostatních a užíváním si pohody křišťálově modré barvy Karibiku strávíme celý den až do 16:30h., kdy se vracíme na hotel. Možná i my bavíme ostatní, když se Martinka na pláži promění v modelku a pózuje skoro hodinu:o).
Na hotelu bereme batohy a vyrazíme pěšky na letiště, kde jsme asi za 15min. Zde musíme vyplnit nějaký odletový formulář a následně jsme odbaveni. Dojdeme zaplatit odletovou daň ve výši celkem 200TT$ (nutno platit pouze v místní měně) ke speciálnímu okénku. Ještě dojdeme na kuřecí sendvič s hranolky a colou (22TT$) do Royal Chicken naproti odletové haly a pak se již přesuneme dovnitř na odbavení. V odbavovací hale je možné koupit si v Dutty free shopu místní rum za opravdu výborné ceny. Uvažujeme, zda si ještě lahvinku nebo dvě nekoupíme, ale nebudeme na sebe raději upozorňovat, již máme pořádné zásoby v zavazadlovém prostoru. Čekáme s ostatními cestujícími v malé hale, a aby nás tu nebylo málo, přijdou ještě cestující, kteří přiletěli z ostrova Sv. Kryštof a Nevis. Letadlo letí z Londýna nejdříve na ostrov Sv. Kryštof a Nevis, pak na Tobago a následně se vrací s novou posádkou zpět do Londýna. Než letadlo uklidí a vyčistí, načteme 40min zpoždění. Žádná volná lukrativní místa bohužel v letadle nejsou (letadlo je zaplněné z 95%), ale dnes jsme na tom lépe, máme dvě sedadla u okénka. Posádka letadla by se dala označit za praktické cvičení studentů školou povinných, věkový průměr kolem 17 :o), ale i přesto let do Londýna proběhl bez problémů, pilot byl možná o pár let starší a zkušenější. V Londýně přistáváme dokonce o 10min. dříve než jsme měli a to v 9h. Bohužel letadlo do Prahy nám odlétá až velmi pozdě odpoledne. Čas trávíme čekáním v letištní hale, procházením obchůdků atd. Trochu zpestření nám při čekání vnesl nějaký Rus, který si někam odskočil, svá zavazadla nechal na místě a nikomu nic neřekl, což se nedělá. Mezitím přišli policajti a udělali z toho pěkný incident. Vysílačkou volali na centrálu, nahlásili podezřelá zavazadla a nechali to vyhlásit rozhlasem. Pak přijde Rus, dělá že nerozumí, vše se zapíše, vysvětlí a odpustí. Naštěstí má Martinka v Londýně kamaráda ze školy, se kterým se domluvila, aby za námi na letiště přišel. Sraz máme ve 14h. v restauraci v horním patře. Robin a Mirek nám velmi zpříjemní čekání na letadlo, že ani nevnímáme čas, jak rychle utíká. V 17h. se přesuneme na odbavení a zároveň se s nimi rozloučíme. Ačkoliv odlétáme s 30min. zpožděním, v skoro plně obsazeném letadle Easy Jet, tak v Praze přistáváme na čas. Zde na nás čeká Martinky velmi hodná kolegyně Hanka, která nás ochotně i v této pozdní hodině odveze domů na druhý konec Prahy. A zítra ráno opět hurá do práce… Ach jo.

Karibik nabízí nespoutanou volnost pohybu...
Karibik nabízí nespoutanou volnost pohybu...
Šátky na pláži Pigeon Point
Šátky na pláži Pigeon Point
Luxusní katamarány na obzoru...
Luxusní katamarány na obzoru...
Jedno z posledních koupání v Karibiku
Jedno z posledních koupání v Karibiku
Poslední místní pivo je prázdné
Poslední místní pivo je prázdné
Poslední fotka Tobaga ? aneb Pavel si dělá autoportrét? :o)
Poslední fotka Tobaga ? aneb Pavel si dělá autoportrét? :o)
Křídlovka při návratu
Křídlovka při návratu
Martinka s kamarády v restauraci na letišti
Martinka s kamarády v restauraci na letišti
Na závěr...

Pokud jste tento příběh přečetli opravdu celý, tak vám velice děkujeme... Doufáme, že Vás náš příběh dostatečně motivoval k návštěvě ostrovů Trinidad a Tobago v Karibiku, které lákají hlavně svojí překrásnou přírodou plnou života, pohodou, skvělými obyvateli, překrásnými plážemi s tyrkysově modrou barvou vody a to vše za relativně ještě přijatelné peníze. Věříme, že se ostrovy Trinidad a Tobago mohou stát novou a více navštěvovanou destinací českými nebo slovenskými dobrodruhy.

Bohužel není možné popsat a vyfotografovat, vše co jsme prožili. Tyto stránky, nám snad časem připomenou, většinu toho, co jsme my prožívali na této expedici a Vám představí alespoň trochu tyto ostrovy v Karibiku. Máte-li zájem o některé naše i zde nezveřejněné fotografie z ostrovů Trinidad a Tobago (více jak 2500 snímků je pořízeno v RAW nebo nejvyšším rozlišení fotoaparáty Nikon D200 a Fuji F810 ), případně chcete uskutečnit besedu nebo výstavu fotografií z Trinidad a Tobago, chybí Vám na těchto stránkách něco, máte dotazy, kritiku, připomínky, nalezli jste chyby či nefungující linky, tak nám, prosím napište prostřednictvím tohoto formuláře...

Co bude naším dalším cílem ? Sami ještě bohužel momentálně nevíme a proto budeme rádi pokud naše stránky WWW.NASPRIBEH.CZ navštívíte opět někdy znovu. Díky.

TIP ! : Pokud máte zájem si prohlédnout další velmi pěkné fotografie z Tobaga, které pořídil v letech 2004 - 2005 fotograf David Tihon z České republiky se svojí přítelkyní Evou, doporučuji navštívit jeho stránky na adrese www.oneorchid.com .


Předcházející strana cestopisu o Trinidad a Tobago Předcházející strana Předcházející strana cestopisu o Trinidad a Tobago Zpět na titulní stranu cestopisu o Trinidad a Tobago Zpět na titulní stranu Zpět na titulní stranu cestopisu o Trinidad a Tobago  
.:: © 2006 Martina Závorková & Pavel Světlík ::.